panel Asfalty

menu 2018

Patronat honorowy

 

 

LogotypMIpoziom

GDDKiA

Patronat

pswna

ZMRP

Logo SITK

pk

Klir logo

logo OIGD CMYK pieczatka page 001

Partner Specjalny

 ORLEN ASFALT logo

Partner

 

 

klotoida

strassmayr

Firmy Współpracujące

 

 

logo viateco

Colas logo Baseline

 

II Ogólnopolskie Forum Specjalistyczne „Asfalty w długowiecznych nawierzchniach drogowych – ASFALTY 2018” ma za zadanie popularyzację wiedzy o właściwościach i zastosowaniach nowoczesnych, wysokojakościowych lepiszczy bitumicznych.

Zagadnienie lepiszczy stosowanych w mieszankach mineralno-asfaltowych w ramach osobnej konferencji podejmujemy po raz drugi, tematyka została zainaugurowana podczas Forum ASFALTY 2013. W programie II Forum ASFALTY 2018 znajdą się prezentacje przedstawiające przegląd światowych zastosowań asfaltów wysokomodyfikowanych polimerami i miejsce dotychczasowych osiągnięć Polski we wdrażaniu tych lepiszczy; omówienie wpływu lepiszczy asfaltowych na trwałość zmęczeniową nawierzchni i na przejazdy pojazdów przeciążonych oraz odporność na koleinowanie MMA z tego typu lepiszczami; wyniki aktualnych prac badawczych dotyczących zastosowań asfaltów drogowych i modyfikowanych w polskich warunkach klimatycznych; wymagania dla polskich asfaltów według amerykańskiej normy Superpave; zastosowanie dodatków do asfaltów.

Zamierzamy także podjąć tematykę opłacalności stosowania droższych „za tonę” niż drogowe, asfaltów modyfikowanych i wysokomodyfikowanych, zaprezentować doświadczenia wykonawców robót z realizacji wykorzystujących nowoczesne asfalty.

Podaż i popyt na asfalty oraz wahania ich ceny to kolejny ważny temat, który powinien być poruszony
w trakcie obrad.

Formuła cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes pozwala stworzyć warunki sprzyjające zaprezentowaniu wyników najnowszych badań oraz najciekawszych realizacji praktycznych.

Podczas dotychczasowych wydarzeń z zadowoleniem obserwowaliśmy gorącą polemikę i wymianę poglądów. Liczymy, że i tym razem będzie podobnie, bo w czasie dialogu rodzą się często nowe pomysły na rozwiązanie starych problemów.

Serdecznie zapraszamy do udziału
Komitet Organizacyjny